Yves Saint-Laurent illatai – A parfums.hu támogatásával

parfums.hu
parfums.hu

Yves Saint-Laurent 1936-ban született Algériában, mely akkor még Franciaország részét képezte, aki már fiatal kora óta érdeklődött a divat világa iránt. Tizenhét évesen költözött Párizsba, ahol a haute couture szakmai iskolájában végezte szakirányú tanulmányait. A Vouge-ban megjelent divatrajzaira Christian Dior is felfigyelt, aki alkalmazta is a fiatal tervezőt divatházában. 21 évesen a cég művészeti vezetőjévé nevezték ki, és első kollekciója minden bizonnyal megmentette a házad a teljes csődtől.

Yves Saint-Laurent munkásságának köszönhetően ma minden idők gyik legjelentősebb divattervezőjeként tartható számon, aki számos ponton újította meg a divatot, mellyel gyakran ellenérzést váltott ki a korabeli társadalomból. Egyik legforradalmibb alkotása az azóta klasszikussá vált női nadrágkosztüm, valamint a térdközépig érő szűk csizma, illetve egyedi tweed öltönyei, melyek néha hatalmas ovációt, máskor pedig botrány eredményeztek.

Sikerei és elismertsége folytán nem lehet meglepő, hogy a francia tervező saját parfümöket is tervezett. Yves Saint-Laurent kétségkívül legikonikusabb illata az 1977-ben piacra dobott Opium, egy markáns, keleties illat, amely mégis rendkívül nőies. A parfüm fejillata a koriander, szilva, a mandarin, a bergamott és a jázmin aromáit tartalmazza, míg az illat szívét a szegfű, pacsuli, szantálfa, barack, gyöngyvirág és rózsa esszenciái alkotják. Ezeket pedig a tolu balzsam, vanília és kókusz akkordjai egészítik ki.

Bár vezetőjét már elvesztette, a divatház még a 21. században is képes újszerű és igényes parfümöket gyártani. Az utóbbi évek egyik elismert illata a spontán és bátor Manifesto, mely 2012-ben jelent meg, és a kifinomult Jessica Chastain volt a reklámarca. Az illat fejét a fekete ribizli és a bergamott alkotja, míg a parfüm szívét a gyöngyvirág és jázmin adja.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás