A vesekő kialakulása megelőzhető

Vesekő kialakulásának okai

A vesék nagyon fontos funkciót töltenek be a test megfelelő működésében, hiszen ez a páros szerv felel a vizeletkiválasztásért, de részben a szervezet állandó vegyhatásának megőrzését is biztosítja.

Mivel igen gyakori probléma, sokszor elhangzik a kérdés, hogy mik a legfontosabb tudnivalók a vesekő kezeléséről és eltávolításáról? Ha még nem alakult ki vesekő, nem árt tudni, hogy mindenki tehet ellene, ha megfogad néhány életmódbeli tanácsot. Az egyik a gyümölcsök és zöldségek rendszeres fogyasztása, a másik a megfelelő folyadékpótlás. A fehérjedús ételek túlzott mértékű fogyasztásával is sokat lehet tenni a vesekő ellen. Ha már kialakult a betegség, diétát is alkalmazhatunk veséink egészségének vagy legalább jelenlegi állapotának megőrzése végett.

A csípős anyagokat tartalmazó növényi ételek fogyasztása nem javasolt, ugyanakkor az alkoholt erősebb töménységben és nagyobb mennyiségben kifejezetten kerülni kell. Ha a betegség gyógyszeres kezelése már nem lehetséges, akkor sor kerülhet a vesekő műtét elvégzésére.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás