Üzemanyagtöltő állomás előírásai világosak és pontosak

Töltőpisztoly

Egy jól működő üzletet általában csak tudatos hozzáállással lehet létrehozni. Ritka az a szerencsés egybeesés, amikor nem akaratlagosan fut be valaki. Egy jövedelmező benzinkút megtervezésekor még azt is tudni kell, hogy milyen lesz a töltőpisztoly és a benzinkutasok egyenruhája. Ezek apróságok ugyan, de a tervezésbe ez is beletartozik. Ha nem gondolnak időben rá, hogy milyen típusú töltőpisztoly legyen a kútoszlopokon, akkor lehet, hogy ugyanabba a hibába esik, mint a fogyasztói társadalom nagy része.

Vagyis hirtelen döntési helyzetben azt választja, amit éppen akkor, hirtelen jónak talál, ami azonban meg sem közelíti a valóságot. Emiatt kell már az elejétől fogva tudatosan kézben tartania a benzinkút felépítésének lépéseit, egészen részletekbe menően. Ne hagyja magát rábeszélni olyasmire, amiről valójában nem is tudja, hogy szeretné-e vagy szüksége van-e rá! Vannak, akik túl sok típusú üzemanyagot árusítanak, amelyekhez külön fajta töltőpisztoly kell majd.

Minden szempontból a költséghatékonyságra kell törekedni, vagyis a legjobb minőséget kell keresni, a legjobb áron. Az üzlet szempontjából bármennyire is szeretnének innovatívak lenni, az üzemanyagtöltő állomás előírásai alól nincs kibúvó senkinek. Ezek a szabályok sokszor túlzónak hatnak, de mindegyik rendelet egy-egy lehetséges balesetforrást iktat ki, mindemellett pedig a környezetet is védi, amennyire csak lehet. Egy benzinkút létrehozása ugyanis, bármennyire nem akarja az ember bevallani magának, beavatkozás a természetbe. Az építkezés és a föld alatti tartályok behelyezése máris rizikófaktor.

Ha pedig nem megfelelő körültekintéssel végzik a műveletet, akkor a későbbiek során akár az üzemanyag is beszivároghat a földbe. Ezt a legkevésbé sem szeretnék, hiszen a benzin és a gázolaj is veszélyes vegyi anyagnak számít. Az üzemanyagtöltő állomás előírásai világosan és precízen fogalmaznak, hogy mit lehet és mit nem tenni az építkezés és az üzemeltetés során. Ennek megértéséhez és áttekintéséhez már a tervezéskor javasolt szakértőt fogadni, hogy ne kerülje el semmi sem a figyelmet.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás