Tovább kell adni a magyar hagyományokat!

Magyar hagyományok

Hagyományainkat minden körülmények között tisztelnünk kell, hiszen ez a legértékesebb örökség, amit őseink ránk hagytak. Az Érmelléken a magyar hagyományok elevenen élnek, hiszen számtalan program, rendezvény van megszervezve minden évben, amelyeket egyre többen látogatnak. Talán a legszebb és a legnépszerűbb a magyar hagyományok közül a néptánc.

Szinte nincs olyan település ezen az elragadó tájon, ahol ne lenne legalább egy néptánccsoport. Táborokat szerveznek, amelyeknek keretein belül többféle foglalkozás is megrendezésre kerül, mint például kenderfeldolgozásról előadás. Sikeres kezdeményezés az amatőr népművészeti gyűjtés, amit a tábor után is folytatnak a lelkes gyűjtők.

Ugyanis az őseink áltál ránk hagyott értékeket meg kell becsülnünk, féltve gondoznunk azokat. Az ermelleki-ertektar.hu weboldal már a virtuális világban is házhoz szállítja azokat az értékeket, amelyekkel az érmelléki emberek rendelkeznek. Amennyiben ezeket az értékeket tovább tudják adni a fiatal generációnak, akkor a magyar hagyományok megőrzése nincs veszélyben.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás