Tippek kezdő VPS felhasználóknak

Doclernet
Doclernet

Ha még nem vagyunk járatosak a szerverüzemeltetésben, viszont meg akarjuk tanulni és szükségünk van egy használható szerverre, akkor egy VPS, azaz virtuális magánszerver bérlése a legjobb választás. A VPS mindazoknak jó választás, akinek nem idegen a Linux – vagy az Apache – világa, és akik kinőtték az osztott tárhelyek korlátozásait és erőforrásbéli gyengeségeit. Akinek fontos a weboldala betöltési sebessége, és szeretne minél jobb felhasználói élményt nyújtani az ügyfeleinek, látogatóinak, annak érdemes VPS-t bérelnie.

A VPS ugyanis nem fizikai szerver – bár fizikai szerveren fut –, de pontosan úgy kell üzemeltetetni és ugyanúgy viselkedik, mint a hagyományos megfelelője. Kezdőként érdemes Apache webszerver mellett dönteni. Habár sokan az nginx-et választják a sebességbeli előnye miatt, de aki nem ért hozzá, az igencsak küzdeni fog, mire sikerül konfigurálnia!

Kezdjük ott, hogy az nginx esetében nincs .htaccess – mivel a mod_rewrite az Apache egyik modulja –, ezért nem fogják tudni létrehozni a bővítmények a saját .htaccess szabályaikat, hovatovább kézzel kell elvégeznünk az alapvető permalink beállításokat is, különben folyamatosan 404-es hibaüzenet fogadja a látogatókat az aloldalak böngészése során.

Mindenképpen érdemes magyar szolgáltatót választanunk, mint amilyen a kiváló szolgáltatásokat nyújtó DoclerNet is, mert a keresőmotorok szempontjából a magyar IP cím jobb helyezést ér el, ha magyar ügyfeleknek szól a weboldalunk.

Mivel nem csak egy osztott tárhelyet vásárolunk ilyenkor, hanem egy egész szervert – még ha virtuális is –, érdemes megnézni, hogy lehet-e korlátlan számú domain nevet felvenni, mennyi a minimális memória, milyen hardveren fut a VPS, mekkora a garantált sávszélesség.

Talán a legfontosabb kérdés mind közül a VPS-ek száma és a szerver memória aránya. A szolgáltató által megadott értékek mindenhol minimumként értendők, tehát például ha a megrendelt csomagban 256MB memóriát biztosítanak egy 6GB-os gépen, akkor a többi VPS-bérlőnek is ugyanannyi jut minimum – viszont ez dinamikusan változik, azaz ha a többi virtuális szerver nem használja ki az erőforrásokat, akkor nekünk jut akár mind a 6GB memória.

Érdemes körbenézni a tech support terén is, kiváltképpen, ha kezdők vagyunk, hiszen egy VPS-szel lényegében saját szervert üzemeltetünk, és a hardvergondokat leszámítva minden problémával nekünk kell megküzdenünk.

A biztonságra ügyeljünk! Ha nem értünk a hackertámadások kivédéséhez, akkor jobb, ha szakemberre bízzuk. A szerver üzemeltetésnek ugyanis van egy szoftveres oldala. Ehhez mindenképpen érteni kell, különben hatalmas biztonsági réseket lehet kint hagyni a nyílt hálózaton, aminek köszönhetően a szerverünk kisvártatva spammerek és malware-terjesztők melegágya lesz.

Amennyiben azt vesszük észre, hogy oldalunk gyakran áll támadás alatt, bízzuk meg inkább a szolgáltatónkat a védelemmel.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás