Természet ihlette kerítés

Kerítés

Mik a befolyásoló tényezők szinte bármilyen építőelem kiválasztásánál? Kinézet, tartósság, könnyű alakíthatóság és persze az ár sem utolsó szempont. A természetben sokféle anyag található meg, amit aztán kedvünkre alakíthatunk. Talán éppen ez az apropója a fából épített kerítés népszerűségének. Ugyanakkor itt sem mindegy, hogy mégis amilyen fajta mellett döntünk.

Általában a puha változatok vannak az érdeklődés középpontjában, amilyen a fenyő. Bár a kemény típusok, akár az akác, jóval hosszabb ideig bírják. Ha ezek valamelyikéből lesz megtervezve a kerítés, akkor szánjunk időt az utómunkálatokra, amilyen a festés! Amint lefektettük a vázat és fel lett fogatva a lécezés, nem árt több rétegben is lemázolni, a tökéletes fedés érdekében.

Így eljárva, a nedvességgel és fagyokkal szemben is jóval ellenállóbbá válik a kerítés. Sajnos a fedőréteget évente ajánlott megújítani, különben gyorsan kopásnak ered. Ennél egyszerűbb a beton alapanyag felhasználása, mert az minimális utókezelést igényel és tovább is tart.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás