A teniszkönyök kezelése krémmel nem mindig hatásos

Teniszkönyök kezelése krémmel

Ha fájdalmat érez bármelyik végtagjában egy megerőltető edzés után, akkor a legtanácsosabb pihentetni azt. A legtöbb esetben azonban ez nem kivitelezhető, így a teniszkönyök kezelése krémmel vagy egyéb szerrel történő kezelése válik szükségessé. Az újbóli megerőltetés ugyanis felerősítheti a fájdalomérzetet, ami bemozgatással enyhülhet egy kissé, de nem múlik el.

Ez azt jelzi, hogy az ízületekben és az izmokban egyfajta gyulladásos folyamat indult el. Egy hűsítő krém, ami a bőr alá hatolva enyhíti a fájdalmat, igazán jól jön ilyen esetekre. A specifikusan teniszkönyökre kifejlesztett krémek olyan hatóanyagokat tartalmaznak, amelyek csökkentik a gyulladást és enyhítik az égő érzést.

Nem érződik olyan fájdalom az ízületek mozgatásakor, ennek ellenére azonban tartózkodni kell a túlzott igénybevételtől. Az érintett területet pihentetni kellene, de amennyiben ez nem lehetséges, akkor legalább kímélni kell egy kis ideig, hogy legyen ideje a regenerálódásra. Akár már kis fájdalomérzet jelentkezésekor ajánlott a teniszkönyök kezelése krémmel, hogy ne durvuljon el a helyzet.

Néha azonban nem is a könyöknél lép fel a kellemetlen érzés, hanem az kisugárzik a váll ízületeinek irányába. Ez a vállfájdalom krém által is karban tartható valamennyire, viszont mihamarabb ki kell vizsgáltatni, hogy honnan származik ez az érzés. Hiszen elég gyakori, hogy a vállfájdalmat nem a vállkörnyéki izmok és ízületek határozzák meg, hanem valahonnan máshonnan sugárzik át. Lehet a hát izmainak a túlfeszítettsége az okozója, de akár a kézfej ízületi gyulladásának egy tünete is.

Ezt egy hozzáértő szakorvos tudja megállapítani igazán. Ilyenkor pedig nem a vállat kell kezelni elsődlegesen, hanem a kiinduló pontot. Hiába keni tehát be krémmel a vállát, ha nem ott van a fájdalom gócpontja. Egyes esetekben az egész kart szigorúan pihentetni kell, így folyamatosan kötésben kell lennie. Ha már volt gondja a vállával, akkor a jövőben is fokozottan kell figyelnie arra, hogy a vállfájdalom krémmel való kezelése nem mindig hozza meg a várt eredményt.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás