A szénnel való fűtés különböző opciói

Szénnel való fűtés

Manapság már számos módon megoldható egy lakás fűtése, ezért mindenki saját belátása szerint választhatja ki az általa ideálisnak vélt alternatívát. Még ha az elektromos kazánoktól el is tekintünk, akkor is rengeteg a választási lehetőség, mert ma már a szénnel való fűtés sem merül ki a feketeszén használatában.

Hiszen nagyon sokan döntenek a barnaszén, illetve az abból készült brikett mellett, illetve a lignit is egyre népszerűbb, ami a fiatalkori barnakőszén. Ez utóbbival kapcsolatban sok a fenntartás, a magas kéntartalma miatt, azonban tudni kell, hogy a tárolás során elpárolgott vízzel együtt, sokat veszít a benne lévő kénből is, így nem veszélyesebb, illetve károsabb, mint a hagyományos, fekete típusú szénnel való fűtés.

Ugyanakkor, a lignit brikett sokkal kedvezőbb áron szerezhető be és a speciális szerkezetének köszönhetően nem morzsálódik, így a tárolással, szállítással járó kár is minimális. Ez a szénnel való fűtés esetében komoly plusz költséget jelent, ugyanis az árak elég magasak, így a lehullott, fel nem használható részekre is jelentős összegek mennek el.

Tehát, mindezt figyelembe véve belátható, hogy a fiatalkori barnaszén brikett előnyösebb megoldást jelent a hagyományos opcióknál. Ráadásul szintén az előnyére írható, hogy a matrabrikett.hu oldalról az év bármelyik szakában beszerezhető, 25 kilós és big bag zsákokban.

Így, ha nincs ahol tárolni, vagy ha a fűtésszezon közepén fogy el, akkor sincs semmi probléma, mert pár napon belül pótolni lehet a hiányt. A 25 kilogrammos zsákokkal nagyon könnyen lehet követni a fogyasztást, de ha erre nincs igény, akkor a barnaszén brikett big bag kiszerelésben a leggazdaságosabb. Ezeket az óriás zsákokat is házhoz szállítják, így erre sem kell gondja legyen a vásárlónak.

Tehát a barnaszén brikett beszerzése és alkalmazása lényegében semmilyen hátránnyal nem jár. Arra az egyre azonban mindenképpen figyelni kell, hogy nem mindenféle kazánba alkalmazható, de ez bármilyen más fűtőanyag esetében is igaz, így alapjában véve ez sem mondható negatívumnak.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás