A rizsliszt jelentősége a konyhában

Rizsliszt

Ma már a liszteknek számtalan változata megtalálható a szaküzletekben, bevásárlóközpontokban. Néhány éve, ha lisztről beszéltünk, akkor egyértelmű volt, hogy a hagyományos búzalisztre gondolunk.

Manapság azonban már rizsliszt és egyéb gabonából, illetve más növényi magvakból készült hasonló termék is kapható a boltokban. Ezek mind más-más tulajdonsággal rendelkeznek, de általában mindegyik alkalmas önmagában is az ételek elkészítéséhez.

Egyesek gluténmentesek, így kiváló lehetőséget kínál azoknak is, akik érzékenyek a gluténre. Mások különleges íz-világot kölcsönöznek az ételeknek, ezért népszerűek. A rizsliszt megtalálható gluténmentes változatban is, de az is jellemző rá, hogy egyedi ízeket ad a süteményeknek, leveseknek és a száraztésztáknak.

Felhasználható bármilyen ételkészítéshez, bár inkább másfajta lisztekkel keverve ajánlják. A rizsliszt selymes tapintású és használatakor nélkülözhető a tojás. Ezért a tojásban levő fehérjékre érzékenyeknek is remek megoldás lehet a használata.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás