Programozás kezdőknek hiánypótló formában

A programozást talán a nyelvtanuláshoz lehetne hasonlítani. A programozás kezdőknek gyakran nehézséget okoz. Többféle programnyelv létezik, amelyek közül lehetőleg minél többet kell megtanulni.

Ezeknek az elsajátítása viszont egyáltalán nem egyszerű. Van, akinek könnyebben megy, míg mások csak sok nehézség árán érik el a kívánt célt. A lényeg, hogy nem lehetetlen és többféle eszköz közül válogathat az, aki úgy dönt, hogy programozással szeretne foglalkozni.

Egy jó könyv rengeteget segít a tanulásban, ezért érdemes alaposan körülnézni, hogy milyen forrásból próbáljuk megtanulni azt a programnyelvet, amivel a későbbiekben kommunikálhatunk a gépekkel.

A „Programozz Te is mesterfokon!“ kétkötetes munkafüzet hiánypótlónak számít a programozás könyvek között. Ezáltal a programozás kezdőknek is könnyebben elsajátítható, mivel ebben az esetben inkább a gyakorlaton van a hangsúly, a tudatosan felépített feladatok formájában. Így a programozás kezdőknek is megtanulható, még akkor is, ha az alapoktól indulnak.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás