Otthon is készíthet macskájának játékot

Házilag készült játékkal is megörvendeztetheti a cicáját

Az állatvilágban a játék szorosan hozzátartozik a kölykök életéhez, hiszen ezzel a tevékenységgel készülnek fel az életre. Így fejlődnek a reflexek, ami főleg a vadászat során lényeges. A játékkedvük gyakran a házi kedvenceknek is hatalmas. Néha a kevesebb több, játsszon egyet cicájával ezzel a három könnyen összerakható játékkal! Pezsgősdugó fonálon, wc papír intelligencia játék és kajás meglepetésdoboz.

Nem érdemes drága pénzért vásárolni szórakoztató eszközöket számukra, amikor otthon is összedobhat valami olyat, aminek a hozzávalóit a lakás különféle zugaiból előkotorhatja. Amennyiben kiscicája van, a feladata még inkább egyszerűbb, hiszen szinte minden után szalad, ami mozog. Ugyanakkor olyan is biztosan előfordult, hogy valamilyen drágán vásárol játékkal tért haza, ami valahogy nem kelltette fel a cica kedvét az önfeledt tevékenységhez, mivel csak nézte, de azt sem tudta, hogy eszik vagy isszák. Ahhoz, hogy az ilyen felesleges pénzkidobásokat elkerülje, érdemes inkább egy kissé körülnézni az interneten és házilag készített játékkal próbálni a kis kedvenc kedvében járni. Biztosra veheti, hogy a cica nem fogja eldobni. Hogyan is fogjon hozzá? Először is három alapszabályt jó fontolóra venni, mielőtt belevágna. Igaz, hogy a macskák szeretik az élénk színeket. Másodszor előnyös, ha egyenetlen formákat alkalmaz, mivel azok furcsán mozognak, ha megpofozzák. Harmadszor vegye figyelembe, hogy szeretik, hogyha puha és beleereszthetik a karmaikat.

Mindendezek mellett azt is fontolóra kell vennie, hogy a macskában igencsak jelen van a vadászösztön, ami biztosan előjön, ha a játékkal szórakozik, ezért annak strapabírónak kell lennie, különben rövid időn belül készíthet másikat. Ráadásul arra is vigyázzon, hogy ne essenek ki belőle olyan darabok, amiket a jószág lenyelhet, vagy amitől megsérülhet. Amennyiben szeretné boldoggá tenni a kiscicáját, ezt egy házilag készített játékkal is megteheti, amihez a kisallatkiegeszitok.hu weboldalon számtalan ötletet találhat, csupán engedje szabadjára a fantáziákát!

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás