Orvosi szakfordítás a zsargon ismerete mellett

zsargon ismerete
zsargon ismerete

Hosszú évek alatt, rengeteg befektetett munkával, végre megszereztük a diplománkat. Mérjük hát fel a munkaerőpiacot, és kutassuk fel a legkedvezőbb állásajánlatokat! Amennyiben nyitottak vagyunk arra is, hogy akár külföldön helyezkedjünk el a szakmánkban a hazai bérszintekhez képest jóval magasabb fizetésért, akkor mindenképpen el kell készíttetnünk oklevelünk hiteles transzlációját. A fordítási árak ilyenkor elég pontosan meghatározhatóak, viszont jóval nehezebb esetekkel is nap mint nap szembesülnek a fordítóirodák munkatársai. A fordítási árak több tényezőtől függnek, ezért a Lingománia weboldalán sincsenek azok feltüntetve. Mindig egyedi árajánlatot szabnak meg, de anélkül képtelenek rá, hogy előtte látnák maguk előtt az adott iratot. Emiatt áll a kliensek rendelkezésére egy online kitölthető űrlap, amelyhez a kérdéses dokumentumok is csatolhatóak.

A fordítóirodai kollégák nagyjából egy órán belül meg tudják majd mondani a pontosított fordítási árakat, és ha az ügyfélnek is megfelelnek, akkor legfeljebb 1-2 napon belül el is tudják végezni a munkát. Általában angolul, németül, spanyolul, olaszul vagy franciául kell megírni ezeket a szövegeket, viszont ritkább nyelveket is megoldanak a vállalat magasan képzett szakemberei. Az orvosi szakfordítás egy speciális résztevékenység, amelyhez korántsem elegendő az adott nyelv anyanyelvi szintű ismerete, hanem szakmailag is képben kell lennie a fordítónak, sőt, a latin szakszavakkal is kitűnően kell tudnia bánni, hiszen a szakzsargon egy tekintélyes hányadát úgy szokták feltüntetni az orvosi papírokon. Az orvosi szakfordításhoz is megvan a vállalatnak a szükséges humán erőforrása, ezért ilyen kérésekkel is nyugodtan lehet hozzájuk fordulni. Az iroda fő irányelve a precizitás és a sokszínűség. Utóbbi azt takarja, hogy az Európai Unió szinte összes nyelvén fordítanak, előbbi pedig a pontos kivitelezésre irányul, ami azt jelenti, hogy a kész munka minden esetben az eredeti szöveg hű mása lesz. Az orvosi szakfordításnál ennek az elvárásnak különösképpen eleget kell tenni.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás