Omega 3 telítetlen zsírsav

Omega 3
Omega 3

A zsírsavaknak két osztálya ismeretes: a telített és telítetlen zsírsavak. A telítetleneket a szervezetünk nem tudja előállítani, tehát fontos, hogy táplálkozás útján vigyük be a szervezetünkbe. Az Omega 3 a többszörösen telítetlen zsírsavak csoportjába tartozik. Nagymennyiségben ez a tengeri halakban fordul elő. Fontos, hogy szervezetünket hozzájuttassuk az Omega 3 anyaghoz, hiszen rengeteg pozitív tulajdonsággal rendelkezik, amelyek biztosítják az egészségünket.

Várandós hölgyek esetében segíti a magzatfejlődést, csökkenti a koraszülés előfordulását. Javítja a csecsemők látásélességét és szellemi fejlődését is. Az Omega 3 a vér koleszterinszintjét a megfelelő állapoton tudja tartani, ezzel csökkenti a szívinfarktus és érelmeszesedés kockázatát. Gyulladás gátló hatása is ismeretes, illetve az immunrendszert pozitívan befolyásolja. Ezeket az előnyöket rengeteg orvosi kutatás alátámasztja. Ha táplálkozással nem tudja biztosítani a megfelelő Omega 3 bevitelt, akkor szedjen olyan táplálék kiegészítőket, amelyek tartalmaznak ilyen zsírsavakat!

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás