Nem szenved hiányt Velence a látnivalókban

Velence látnivalók
Velence látnivalók

Ha egy különleges külföldi városba tervez ellátogatni, akkor érdemes előtte tájékozódnia, hogy milyen látványosságokat tudnak megnézni a kedvesével. Velence kiváló megoldást nyújt abban az esetben, hogyha egy szép és nevezetes helyre szeretne ellátogatni. Velence látnivalók terén is tökéletes, hiszen számos olyan épület és tér van, amelyek a turisták által kedveltek. Ilyen például a Szent Márk tér is, vagyis a Piazza San Marco, amely autóbusszal nem közelíthető meg. A tér végében lévő kikötőknél a nagyobb tenger- és óceánjáró hajók szoktak állomásozni.

Tavasszal és nyáron rengeteg hajót lehet látni, amelyek sokszor elkápráztatják a turistákat. A Piazza San Marco a velencei ünnepségek és események fő helyszíne. Velence látnivalói között említhető a Campanile is, amely a Szent Márk tér egyik híres látványossága. Az épület többször is újjáépült a történelem során, amely különböző funkciókat töltött be, mint például őrtorony, időmérő, tájékozódási pont. Velence látnivalók tekintetében első helyen szerepel a turisták listáján.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás