Mozgásanalízis alapú csípőprotézis beültetés, a teljesebb gyógyulásért

A csípőprotézis beültetések során, bármilyen felkészült is legyen a sebész, az eljárás sikerességét illetően komoly kockázatot jelent, a páciensek testalkatának és mozgásának különbözősége. A világon egyedülálló mozgásanalízis alapú csípőprotézis beültetés azonban kiküszöböli ezt a problémát, amivel biztonságosabb és sikeresebb műtéti beavatkozásokat tesz lehetővé.

Ha a páciensek saját testalkatát, valamint gerinc, illetve medence mozgásait figyelembe véve ültetik be a csípőprotézist, az a lehető legjobb megoldás, ami új szintre emeli a műtéti tervezést és a kivitelezést is. A világ fejlett országaiban egyre több helyen alkalmazzák ezt a teljes mértékben személyre szabott eljárást.

Magyarországon 2017-ben, elsőként vezettük be és mindössze két évvel később már 150 elvégzett műtéttel Dr. Domán István volt az első Európában, a legtöbb ilyen eljárást alkalmazott sebészek között. A mozgásanalízis alapú csípőprotézis beültetés két alapvető lépésből áll: a műtét előtti funkcionális analízisből, azaz a páciens, illetve a műtéti terület mindenre kiterjedő feltérképezéséből, illetve az ez alapján készült kivételesen részletes műtéti terv megvalósításából.

Első lépésben röntgenfelvételek és alacsony dózisú CT vizsgálatok keretében teljes mértékben felmérjük a páciens mozgását, olyan gyakran végzett hétköznapi tevékenységek során, mint például a járás vagy a cipőfűző megkötése. Rendkívül fontos, hogy pontosan ismerjük, hogy egymáshoz képest hogyan mozog az ágyéki gerincszakasz és a medencecsont, illetve a műtétre váró csípőízület.

Az adatokat számítógépes elemzésre Ausztráliába küldjük, ahol szakképzett mérnökök vizsgálják meg részletesen a beteg anatómiáját és mobilitását, a funkcionális biomechanika figyelembevételével. Az így kapott előzetes tervet a műtétet végző sebész kiértékeli és szükség esetén módosítja.

A mozgásanalízis alapú csípőprotézis beültetés lelke az OPSInsight szoftver, amely valós időben, 3D-ben mutatja, hogy a különféle változtatások miképp hatnak az implantátum elhelyezkedésére, a végtag hosszára és magára a protézisre, illetve annak mozgására. Az ideális terhelés, a csontos ütközések, a csontsűrűség és az implantátum, illetve csont érintkezési felszínekre való kivételesen precíz rálátás lehetővé teszi, hogy teljes mértékben személyre szabott műtéteket végezzünk, a legkorszerűbb implantátumok segítségével.

Ez jelentősen növelheti a protézis élettartamát csökkentő problémák kiküszöbölését, segíti a pontos protézis méret, valamint végtaghossz meghatározását, nagyobb pontosságot biztosít az operáció során és figyelembe veszi a csontsűrűséget, jóval a protézis beültetése előtt. Ez utóbbi azért is fontos, mert a csontsűrűség befolyásolja a protézis beépülésének sikerességét.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás