Mobil akkumulátor élettartamának meghosszabbítása

Mobil akkumulátor
Mobil akkumulátor

Akkumulátor nélkül nem működnének a telefonjaink, így nem mindegy, hogy azt miként kezeljük. Ha helyesen bánunk vele, akkor meghosszabbíthatjuk annak élettartamát is. A lítium-ion típusú akkumulátorok ma már igen nagy teljesítménnyel rendelkeznek és a kezelhetőségük is egyszerűbb, mint az előző generációs akkumulátoroknak. A mobil akkumulátor megvásárlása után érdemes azt kétszer, háromszor teljesen lemeríteni, majd a készülék kikapcsolt állapotában feltölteni azt. Ez a folyamat nem egyenlő az akkumulátor kisütésével, így nem kell ettől sem félni.

Havonta akár egyszer meg lehet csinálni ezt a kalibrálási folyamatot. A mobil akkumulátor formázása így roppant előnyössé válik. Vannak olyan mobiltelefon is, ahol az akkumulátor be van építve a készülékbe. Ennek a cseréjéhez mindig szakembert hívjunk, aki megfelelő tudással és eszközökkel rendelkezik. Egy új mobil akkumulátor, akár több éven át szolgálja majd a készülék tulajdonosát. Utazáshoz például érdemes akár egy külső, pót mobil akkumulátort is magunkkal vinni.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás