Mitől alakul ki az inzulinrezisztencia?

Inzulinrezisztencia

Napjainkban tömegbetegséggé kezd válni a diabétesz, amit gyakran csak akkor vesznek észre, ha már az ember kezdi rosszul érezni magát. Ennek az egyik formája vagy mondhatni az előfutára az inzulinrezisztencia, ami alattomos betegség, hiszen számos kellemetlen következménye lehet. Például azokban az esetekben, ahol nem kezelik megfelelően vagy kellő időben az inzulinrezisztencia meddőséget is okozhat, vagyis nem szabad félvállról venni ezt a betegséget. Kialakulásának okai ismertek.

Az egészséges szervezet érzékeli, hogy mennyi cukortartaléka van, és mennyi inzulint kell ahhoz termelni, hogy azt a sejtekbe juttassa. Zavar esetén előfordul, hogy egyes sejtek az inzulin hatására sem veszik fel a cukrot, ezért a hasnyálmirigy még több inzulint termel, így törekedve arra, hogy a szénhidrát bejusson a sejtekbe. Azonban a hasnyálmirigy hiába dolgozik fáradhatatlanul, mert a vércukor-, és az inzulinszint magas marad. Ez az állapot az inzulinrezisztencia. Sajnos a magas vércukor-, és inzulinszint roncsolja a szöveteket, és káros hatással van egyes szervekre is.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás