Mit csinál egy kutyakozmetikus?

A kutyakozmetikus feladatai
A kutyakozmetikus feladatai

A kérdésre nem is olyan egyértelmű a válasz, bár nyilván a leginkább kézenfekvő felelet az lenne, hogy megszépíti a kutyákat, a gazdi kívánsága szerint. Valójában egy kutyakozmetikus ennél sokkal többet végez, hiszen nemcsak a szőrzet ápolása tartozik a kezei alá.

Egy kutyakozmetikai szalon szolgáltatásainak listája ennél jóval hosszabb, hiszen a kutyusok ebből a szempontból olyanok, mint az emberek, teljes körű ápolást, kényeztetést igényelnek.

A bundán kívül, a körmök ápolása is legalább akkora szakértelmet igényelnek, a fogak egészsége pedig igazán fontos minden kutyának. A legtöbb kutyus idegenkedve tekint egy új, ismeretlen helyre és az idegen emberekre, ezen pedig szoktatással kell segíteni.

Csak ezután kezdődhet el a tulajdonképpeni kutyakozmetikusi munka, aminek a végcélja egy boldog, egészséges és elégedett kutyus, aki örül az életnek és persze a kényeztetésnek. Tehát elmondható, hogy a kutyakozmetikus nemcsak az ebek testének gondozásához ért, de lelküket is ismeri, ami a jó együttműködés alapfeltétele.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás