Milyen elemekből áll egy teljes hőszigetelő rendszer? Mutatjuk.

Hőszigetelő rendszer
Hőszigetelő rendszer

A hőszigetelés nagyon fontos a frissen épített házakban. Még dédapáink is szigetelték kő- vagy faházaikat. Persze ezek az anyagok kezdetlegesek voltak a mai modern technikai anyagokhoz képest, mégis jól bent tartották a hőt a téli fagyban. Legtöbbször csak sárral tapasztották fel a fal oldalát és szalmát kevertek közéjük, hiszen már akkor tudták, hogy milyen anyagokat kell használni a megfelelő szigetelés eléréséhez. Manapság már külön anyagokat használunk a fal és a mennyezet vagy a homlokzat szigeteléséhez.

A hő nem egyenletesen hagyja el a lakást, így különböző részein különböző anyagból készült szigetelést kell használni. Az üveggyapot vagy más jól szigetelő anyagok bent tartják a télen gerjesztett meleget. Ezek segítségével kisebb lesz a fűtésszámla, amivel nagyokat lehet spórolni. Régebben ilyenek miatt nem aggódtak, hiszen fa volt bőven és mindenki azzal fűtött. Természetesen a régiek tudták, hogy amelyik szobát nem használjuk, azt nem fűtjük és sokszor kevesebb szobába húzták ki a téli hideget.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás