Mikor szükséges az energetikai mérnök segítsége?

Energetikai mérnök

A mai világban már minden nagyobb gyár odafigyel az energiakibocsátására, hiszen a környezetszennyezés visszaszorítására törekszenek a különböző felügyelő szervek is. Egy energetikai mérnök megvizsgálja az adott cég villany-, gáz- és hőfogyasztását három évre visszamenőleg is. Erre biztosan sokan felkapják a fejüket, hogy ugyan miért, de szükség van rá. Hiszen ahhoz, hogy a vállalkozások ne károsítsák a környezetet, mindenképpen energiatudatosan kell végezniük a gyártási folyamatokat. Született 2015-ben egy kormányrendelet, amelyet 2016-ban módosítottak. Ez a rendelet az energetikai szakreferens alkalmazására vonatkozik.

Ha a meghatározott szint feletti energiafelhasználással végzi egy vállalkozás a gyártást, akkor bizony szükség van az energetikai mérnök felkérésére. Az energetikai mérnök felkérése tulajdonképpen egy megbízható alternatíva, akit az adott cég saját maga is foglalkoztathat. Ő folyamatosan figyel majd az energiagazdálkodási feladatok monitoringjára és ellátja a gazdasági, energetikai, műszaki tevékenységeket is.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás