Miért szükséges az energetikai tanúsítvány?

Szüksége van az energetikai tanúsítvány?
Szüksége van az energetikai tanúsítvány?

Manapság egy lakást üzemeltetni és kordában tartani nem is olyan könnyű feladat, mivel az emberek egyre igényesebbek és mindenből többet akarnak.

Az energetikai tanúsítvány viszont rávilágít arra, hogy milyen sok energia megy el egy otthon fenntartásáért, amit kötelező előállítani mindenegyes ingatlanra. Ennek a dokumentumnak az előállítását egy mérnök által elvégzett felmérés előzi meg, így olyan, mintha az adott lakás egy vizsgán esne át.

Azonban az energetikai tanúsítvány nemcsak a lakás energiaminőségéről és fogyasztási szintjéről számol be, hanem olyan javaslatok kidolgozásában is szerepet vállal, amelyek ajánlottak az ideális komfortérzet megteremtéséért.

Így már a lakás keresése és vásárlása során lehetőség van „kiiktatni” az olyan ingatlanokat, amelyeknek nem elfogadható az energiafogyasztása és amit esetleg nem bírna fenntartani a család. Továbbá, ez az okirat, azokat a minimális javaslatokat is tartalmazza, amelyeket el kell végezni, hogy az épület egy olyan kategóriába kerüljön, ami megfelel a törvénynek.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás