Miért olyan fontos az épület energetika?

Épület energetika

Manapság egy új ház felépítése hatalmas önfeláldozással jár és óriási mennyiségű pénzösszeget emészthet fel. Ezen kívül a fenntartási költségek is magasra rúghatnak, viszont egy kis előrelátással jócskán lefaraghatunk belőle. Az épület energetika ismeretlenül hangozhat sokunknak, mégis az egyik legmeghatározóbb tényezőként kell számon tartani egy-egy ház tervezésénél.

Az álmaink otthonának felépítése előtt célszerű felsorakozni a fejlettebb nyugati országok mellé és korszerűbb módszereket választva, kisebb energiát igénylő épület felépítése mellett dönteni. A legkézenfekvőbb szigetelési technikák alapján felépített házak fűtési igényei ugyanis fele akkorák, mint a hagyományos társaiké.

Például a hővisszanyerős szellőztető alkalmazásával jelentősen csökken az adott épület hőigénye, így a fűtésszámla sem nő majd az egekig a hó végén. Az épület energetika korszerűsítése hazánkban sajnos még gyerekcipőben jár, azonban reméljük, hogy ez az állapot nem tart sokáig és nálunk is eléri azt a szintet, amit a legtöbb nyugati ország már elért és élvez.

A fenti példából kiindulva, talán Dr. Paul Eberhardt neve sem cseng elsőre ismerősen, viszont a Paul Novus termékcsalád hallatán bizonyára sokan felkapják a fejüket, ha egy kicsit is járatosak a hővisszanyerős szellőztető berendezések világában. Az ellenáramú hőcserélő szülőatyja az említett úriember, aki a 90’-es években kezdett el tevékenykedni, amikor megalkotta a négyzet keresztmetszetű ellenáramú hőcserélőt.

A szóban forgó berendezések lényege abban áll, hogy a kinti friss levegőt felcserélje a benti elhasznált levegővel, így biztosítva a folyamatos áramlást. A téli hideg levegő a szerkezet esetében egy beépített csövön keresztül felmelegszik, nyáron pedig lehűl. Ezzel pedig párhuzamosan, a szobában lévő elhasznált levegő távozik az ellenáramú hőcserélőn keresztül és a szabadba jut. Az ellenáramú hőcserélő időzítő funkciójának köszönhetően, pedig biztosak lehetünk abban, hogy hazaérve kellemesen friss és üde légtér fogad majd bennünket.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás