Mi várható az építőipari szektorban 2017-ben?

Szalafa

Manapság már azt mondják a szakemberek, hogy nagyon oda kell arra figyelni, hogy milyen céget választ a ház megépítéséhez, tatarozásához vagy a nyílászárók beépítéséhez, kicseréléséhez. Egyre inkább észrevehető, hogy az építőipari alapanyag árak felfelé kúsznak, vagyis minden egyre drágább. Csak az idei évben több mint 10-20 %-os drágulásról lehetett hallani, ami a következő évben is emelkedni fog. Bár már nem kell engedélyeztetni a házépítést, csak bejelentés szükséges, viszont ez is egy adott négyzetméter alatt lehetséges.

Pontosabban, aki a mai világban házépítést tervez, annak 300 négyzetméter alatt csak bejelentést kell tennie az építésügyi hatóságnál, hogy valamikor elkezdődnek a munkálatok. Viszont, ha a ház mérete meghaladja a 300 négyzetmétert, akkor már engedélyeztetni kell az építési terveket. Mielőtt azonban a házépítés mellett döntene, mindenképpen számoljon járulékos költségekkel, amelyekbe beletartozik a közművesítés, a kútfúrás, a különleges hűtő- és fűtőrendszerek telepítése, a napelemek lerakása és még lehetne folytatni a sort.

A lényeg, hogy anyagilag biztosnak kell lennie és utána kell számolnia, hogy egy használt, de felújítandó lakással, teljesen felújított házzal, vagy a házépítés lehetőségével járna a legjobban! A nagyobb városok esetén készüljön fel arra, hogy a lakások árai a csillagászati összegeket is elérhetik. Ha mindent jól átgondol, akkor rá fog jönni arra, hogy építeni még mindig olcsóbb, mintha egy kisebb lakást vásárol drágán, amit még fel is kell újítani.

Az újonnan épített ház a mai alapanyagokat tekintve még 40-50 év múlva is kiváló állapotban lesz. Természetesen az építkezésnél nem szabad elfeledkeznie arról, hogy a nyílászárók beszerzése is lényeges. Már az építés előtt célszerű több céget megkeresnie, hogy milyen áron tudnak ablakokat és ajtókat beépíteni. Amennyiben jó áron tudja beszerezni a kiegészítőket, az alapanyagokat és valamennyire le tudja faragni a költségeket, akkor mindenképpen olcsóbban fog kijönni a házépítés során.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás