Marcipán massza többféle színben

Marcipán massza

A mennyei marcipán igen megosztó nyalánkságnak nevezhető, hiszen sokan kedvelik, de azért olyanok is akadnak, akik inkább tartózkodnak tőle. A marcipán massza a laikusoknak is egyszerűen elkészíthető, csak a megadott arányokat kell betartani. Bizonyos mennyiségű darált mandulához, cukorszirupot kell adni, valamint egy kevés, jó minőségű vanília kivonatot. Ezt jól össze kell dolgozni és kész is a marcipán. Természetesen előfordul, hogy az embernek nincs ideje ilyennel foglalkozni, ezért inkább az interneten keresztül rendel belőle egy adagot.

A cukissagok.hu webshop is forgalmaz marcipán masszát, amit kisebb és nagyobb kiszerelésben lehet megrendelni, igen jó áron. A marcipánról úgy tartják hazánkban, hogy Velencéből származik, valójában pedig Márk kenyere, aki a város védőszentje volt. A marcipán massza a 16. században kezdte el meghódítani a világot. A nagy pestisjárvány idején is készítettek marcipánt, hiszen tartós élelmiszerre volt szükség, ami nem romlott meg és sokáig tárolható volt.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás