Lefolyó tisztítás lépésről-lépésre

A lefolyó tisztítás lépései
A lefolyó tisztítás lépései

Nincs annál kellemetlenebb meglepetés, mint amikor fáradtan hazaérünk a munkából és bokáig érő víz fogad a fürdőszobában, mert eldugult egy lefolyó. Ilyenkor nemcsak a padlóra ömlő vízzel kell megküzdenünk, hanem a kellemetlen szagokkal is. Van azonban jó megoldás a probléma megszüntetésére. A duguláselhárítás 13. kerület területén bármikor igénybe vehető szolgáltatás. Hétvégén vagy ünnepnapokon is bevetésre készen állnak a szakemberek, de ha éjjel jelentkezik a probléma, olyankor is hívhatja őket.

A lefolyók eldugulását sok minden okozhatja. A konyhában általában a mosogatóba öntött ételmaradékok jelentik a problémát, míg a fürdőszobai lefolyóknál a hajszálak okozhatnak gondot, olykor más lehetőség is felmerülhet. A duguláselhárítás 13. kerület lakásaiban a megszokott módszerek szerint zajlik. Az első lépés a probléma okának és pontos helyének felderítése. A modern eszközök segítéségével ezt ma már bontás nélkül is meg tudják állapítani a szakemberek.

Csatornakamerák segítségével könnyen feltérképezik a helyzetet. Ha ez megtörtént, akkor jöhet a következő lépés, a lefolyó tisztítás. Ezt is több módszerrel lehet megoldani. Hogy mikor melyiket alkalmazzák, az többnyire a probléma természetétől függ. Egyes esetekben a lefolyó tisztítás megoldható vegyszerek segítségével is. Ha a mosogató dugulását a lefolyóban felgyülemlett zsír okozza, azt egy oldószer segítségével könnyen meg lehet szüntetni. Azonban, néha drasztikusabb beavatkozásokra is szükség van. Ha valami szilárd tárgy került a lefolyóba, akkor a csőgörény is bevetésre kerülhet.

Sőt, ma már vannak ennél jóval fejlettebb csatornatisztító berendezések is, amelyek problémamentesen megoldják a lefolyó tisztítását. Fontos, hogy időben értesítsük a szakembereket, mert minél tovább halogatjuk, annál nagyobb lesz a probléma. Az sem jelent mindig jó megoldást, ha saját magunk szeretnénk megoldani gondot, mert egy erőteljesebb beavatkozással, akár csőtörést is előidézhetünk. A lefolyó tisztítás könnyen elvégezhető, ha megfelelő szakértelemmel és profi felszereléssel rendelkezünk.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás