A jelenkor szaunája az infraszauna

infraszaunaAz ősi kultúrákban is felfedezhető volt a szaunázás iránti vágy és különböző kezdetleges formában éltek a lehetőséggel, akár gőzfürdők, akár füstszaunák formájában. A finn szauna terjedt el a leginkább az egész világon. A szaunázás új fejezetét az infraszauna jelentette, mivel nem a magas hő előnyeit használja fel. Olyan infrasugárzók vannak benne, amelyek infrasugarakat bocsátanak ki, például IR-A, IR-B, IR-C infravörös sugarakat. Ezek sokkal mélyebben hatolnak be az egész szervezetbe, mint a hagyományos szaunák bármelyike. Jótékony hatása is ebben rejlik, mert ennek eredményeképpen nagyon sok káros salakanyagot távolít el a szervezetből.

Az infraszauna hatása nem terheli meg a szervezetet, hiszen a hőmérséklet sokkal elviselhetőbb, akár szívbetegek is alkalmazhatják, csupán a kellő folyadékhasználatra kell vigyázni. Az infraszauna nemcsak pozitív élettani hatásai miatt érdemli meg a figyelmünket. Nagymértékben hozzájárulhat a bőr szépségéhez, főleg azok számára, akiknél kialakult a narancsbőr. A rendszeres használat könnyen kivitelezhető, ha ott van a lakásunkban. Nem foglal el sok helyet, mert már sarok kialakítású kabinokat is terveztek, aminek a fogyasztása is szinte elenyésző.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás