Ismerkedjünk meg a chia maggal!

Chia mag
Chia mag

A csapból is az folyik, hogy táplálkozzunk egészségesen, fogyasszunk tápláló alapanyagokat. Talán sokan nem ismerik azt a csodálatos élelmiszert, amit már az ókorban is felhasználtak Dél-Amerikában. A chia mag rengeteg pozitív hatással bír a szervezetünkre nézve.

Egyrészt főleg a sportolók számára hasznos, hiszen energiával tölt fel, javítja az állóképességet, de növeli a teljesítményt is. Akik szeretnének ledobni pár kilót, fogyasszák sűrűn, hiszen kalóriatartalma alacsony és az elfogyasztása után jóllakottságot lehet érezni. Alkalmazható pudingokba, salátákba, joghurtokba, levesekbe, müzlibe és gabonapehelybe is.

Ezt az érdekes növényt egyébként már Bolíviában, Peruban és Mexikóban is termesztik. Körülbelül három méter magas, virága lila, golflabda méretű és tüskés. Benne találjuk az értékes magvakat. Segít a vérnyomás szabályozásban, a koleszterinszint csökkentésében, de az emésztésben és a szív működésében is jelentős szerepet vállal. A rendszeres chia mag fogyasztása hozzájárul a szívinfarktus és a stroke elkerüléséhez.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás