A házimozi szoba méretei döntő fontosságúak

Moziszoba

Ne essünk abba a hibába, hogy csak a teljesítményt vesszük alapul. A házimozi szoba méretei is legalább ugyanolyan meghatározóak a hangrendszer kiválasztásánál. Mielőtt döntenénk, hogy milyen méretű és teljesítményű hangszórókat szeretnénk beépíteni, érdemes egy terepszemlét tartani. A kisebb szobákban, felesleges túl erős és méretes hangszórókat beszerelni, mert nem tudják érvényesíteni a hangzásukat, illetve romlik a helyiség akusztikája is. Fordított a helyzet a nagyobb szobáknál, ahol akkor leszünk csalódottak, hogyha a rendszer hangja nem tudja megtölteni a teret.

Nem lesznek erősek a mélyek, gyengék lesznek az éles hangok. Ezért érdemes felmérni a házimozi szoba méretei nyújtotta lehetőségeket és ennek megfelelően történjen a választás. Elég kellemetlen dolog tud lenni, amikor beruházunk egy drága hangrendszerre és a beszerelése közben jövünk rá, hogy hoppá, hát ez itt így nem is lesz jó. Ekkor a házimozi szoba méretei miatt különböző félmegoldások lesznek alkalmazva, amik korántsem fognak 100 százalékos eredményt hozni, mint amit eredetileg terveztünk.

Ugyanakkor nemcsak a hangrendszerre kell odafigyelni egy moziszoba megtervezése közben. Mondhatni, hogy az ilyen rendszerek kialakítása olyan, mint a házépítés, az alapoktól kell kezdeni és a figyelmünk minden részletre ki kell terjedjen. Az elsődleges dolog, ha filmnézésről van szó, a megjelenítés. Ez kétféleképpen történhet, kivetítő vásznon, kivetítő használatával vagy egy nagyfelbontású tévéképernyőn. Ha a maximalizmusra törekszünk, akkor a kivetítő jelenti az igazi választást és a vászonból is az a fajta, amelyik fix keretes és nem pedig elrejthető.

Tehát ha a moziszoba mérete megfelelő, a hangrendszer beállítása igazodik a helyiség akusztikájához és a megjelenítő is rendben van, akkor elmondhatjuk, hogy minden adott a kiváló eredmény eléréséhez. Azonban nem kell feltétlenül projektor és fix vászon a megfelelő élményhez. Sokkal jobban járunk az által, ha ésszerűen mérjük fel a körülmények kínálta lehetőségeket. Egy remek dizájnnal kiépített moziszoba, exkluzivitást kölcsönöz otthonának.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás