Házilag akar sushit csinálni? Így vágjon bele.

Változatos sushi alapok
Változatos sushi alapok

Aki nem ismerné a japánok specialitását, annak mindenképp ajánlott megkóstolnia, ezért ha Ön Budapesten él, akkor a www.sushi.hu weboldalról rendelhet is. A sushi alapok nagyon változatosak, hiszen a rizst számos egyéb étellel, alapanyaggal lehet kombinálni.

De tulajdonképpen mi is a sushi? Kis falatkákra megformált rizses étel, amelyet hidegen tálalnak. Története azzal kezdődött, hogy a japán emberek a halat tartósítani szerették volna, ezért ezt rizzsel és sóval, kövekkel nyomtatva elásták, és ez az egész pár hónapig erjedt, majd azt követően kiásták.

Ez idő alatt természetesen a rizs erjedni kezdett és ecetet termelt, ami a halat tökéletesen tartósította, de az emberek ekkor még nem ették meg a rizst, és később, amikor éhínség ütötte fel a fejét, azt is elfogyasztották. Ezt követően jöttek rá, hogy kiváló étel a hal és a rizs. Ezért ha Ön otthonában szeretne sushit készíteni, akkor nem kell hónapokig várnia, a rizst ecetezze meg, és azt bármilyen hallal bátran kombinálhatja. A sushi alapok a Maki sushi, Futo Maki és a Big Maki.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás