Hálózati strukturált UTP kábel ár

UTP kábel ár

Adathálózatokat létrehozni lehetetlen az úgynevezett csavart érpárok elhelyezése nélkül. A csavart érpár kifejezés szinonimájaként a LAN és Ethernet kábel megnevezéseket is használják. Mostanáig a strukturált kábelrendszerek kiépítésére és tervezésére ez a leginkább keresett típus a hazai piacon. A népszerűségének okai az alacsony UTP kábel ár, a könnyű szerelhetőség és a számos aktív eszközzel való kompatibilitása.

De miért is nevezik ezt a vezetéket csavart érpárnak? A válasz egyszerű! Mivel a huzalok összecsavarodnak és egy külső burkolatba kerülnek. A minőségi rézből készült UTP kábel ára kedvezőbb, mint bimetál társáé, valamint messzemenően jobb tulajdonságokkal rendelkezik, mivel alacsonyabb ellenállást generál.

Ennek megfelelően a mechanikai, az elektromos és az átviteli funkciók is jobbak. Habár a bimetál UTP kábel ára gazdaságilag indokoltabb lehet első látásra, de a megbízhatatlanság és az idővel fellépő magasabb karbantartási költségek végett, érdemesebb a rézből gyártott csavart érpár mellett döntetnünk.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás