Gyógynövény kivonatok a natúrkozmetikumok alapjaihoz

Gyógynövény kivonatok
Gyógynövény kivonatok

Bizonyára sokak számára mond valamit az a szó, hogy natúrkozmetikum. Ezt a kifejezést egyre több terméken lehet olvasni, azonban sokan nincsenek tisztában azzal, hogy mit is jelent a natúrkozmetikum jelzés. A gyógynövény kivonatok sokféle termék alapjaként szolgálhatnak, többek között a natúrkozmetikumokban is megtalálhatóak. Azonban a kivonatok készítése szigorú előírások szerint kerül szabályozásra.

Vagyis ezeket a gyógynövény tartalmú készítményeket csak olyan gyártók állíthatják elő, akik rendelkeznek a megfelelő eszközökkel, lehetőség szerint minőségi és tiszta alapanyagokat tudnak beszerezni és a végtermék előállításához nem használnak hőt. A gyógynövény kivonatok előállítása mindenképpen sajtolással történik, aminél tilos hőt alkalmazni, mivel akkor a vitaminok és az ásványi anyagok aránya lecsökkenne. Ráadásul a termék eltarthatóságának is ártanának a hővel. A gyógynövény kivonatok készítésénél a lényeg az első osztályú alapanyagok beszerzésén van, amelyek nem az utak mentén lévő árkokból kell származniuk.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás