Giga 700-as rostlap

Rostlap
Rostlap

A marhahúsból készített steak, a húsimádók kedvenc étele, amit sokan szeretnének elkészíteni, de nem igazán mernek. A sült hús szempontjából nagyon fontos, hogy mennyi ideig süti. Egy rostlap biztosan a hasznára lesz abban, hogy mind a két oldala egyenletesen süljön a húsnak, azonban az időre oda kell figyelnie. Először be kell sózni, meg kell borsozni és ebből is az a legjobb, ha a friss változatot választja. Amint ezzel végzett, a rostlapra csorgasson néhány csepp olívaolajt, majd forrósítsa fel!

Ha az olaj és a lap is forró, akkor tegye rá a steaket, majd kezdje el az órát nézni. A túlsütött hús igencsak kiábrándító, ráadásul a séfek is azt mondják, hogy a közepesen átsült steak az igazi. Vagyis annyira kell megsütni, hogy a külső réteg aranybarna legyen, azonban a belsejének még rózsaszínnek kell lennie, vagyis félig nyersnek. A culina.hu webshopban megvásárolható Giga 700-as típusú rostlap elég nagy felülettel van ellátva, ami több szelet hús és zöldség grillezéséhez, sütéséhez egyaránt kiváló.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás