Érvek a vegetáriánus magatartás mellett

Vegetáriánus
Vegetáriánus

Manapság egyre elterjedtebbé válnak azok az étrendre vonatkozó hozzáállások, amelyek bizonyos táplálékok mellőzésére összpontosulnak. Idetartozik a vegetáriánus ideológia is, ami nemcsak szerte a világban bizonyul igen elterjedtnek, hanem hazánkban is. Mit takar a vegetáriánus életvitel? Azok az emberek, akik magukat ezen csoportba sorolják, semmiféle húst nem esznek, még halat sem. Rengetegen ilyenkor felteszik a kérdést, hogy mi ennek az oka és ezek a személyek mivel tudják pótolni a szervezet számára szükséges proteint.

Fontos tudni, hogy a húst remekül lehet pótolni bizonyos növényekkel, akárcsak a gombák vagy éppen a szójabab. Sokan etikai okok miatt mellőzik a húst, azzal érvelve, hogy azok a körülmények, amelyek az állatoknak lettek kialakítva, semmiképp sem nevezhetőek kielégítőnek. Illetve az sem bizonyul számukra helyesnek, hogy a rossz körülmények mellett, az állatok tartásának célja a lemészárlás. Valamilyen szinten a vegetáriánus magatartás teljesen érthető, hiszen az állatok is érző lényeknek minősülnek.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás