Élet glutén nélkül: a gluténmentes jelzések figyelése

Gluténmentes jelzés

Van, aki azért nem fogyaszt gluténos ételeket, mert egészségesebben szeretne élni, míg mások allergiásak erre, ezért ez semmiképp sem jöhet szóba. Legyen szó bármelyik csoportról, meg kell találni azokat az ételeket, amelyek ezt nem tartalmazzák.

Aki gluténmentes életet él, az a termékek vásárlásánál mindig figyelembe kell, hogy vegye a gluténmentes jelzések meglétét: így tudhatja meg biztosan, hogy mit ehet. A napjainkban előforduló széles élelmiszer-kínálat mellett, elég nehézkes megtalálni azokat a finomságokat, amelyek nem tartalmaznak glutént.

Aki glutén nélküli étrendet szeretne követni, csak annyit kell tegyen, hogy olyan ételeket fogyaszt, amelyek ezt egyáltalán nem tartalmazzák. Első hallásra ez könnyűnek hangzik, azonban igazán sok nehézségbe ütközhet az, aki tényleg komolyan veszi. A glutént az élelmiszer technológiai sajátosságai révén nagyon szívesen alkalmazzák a feldolgozott termékekben.

Épp emiatt olyan helyeken is előfordulhatnak, ahol sokan nem is számítanának rá. Pontosan ezért, néha szinte lehetetlen olyan ételekre bukkanni, amelyek egy milligramm gluténnal sem rendelkeznek. Az étrend megtervezése is gondokba ütközhet ekkor, ugyanis mindenkinek a célja, aki ezt ki akarja iktatni, hogy ne legyen glutén semmiben, amit fogyaszt, legyen szó ebédről, reggeliről, vacsiról vagy valamilyen nasiról.

Szerencsére vannak olyan finomságok, amelyek természetesen módon nem tartalmazzák ezt, illetve ott vannak azok a kaják is, amelyeken szerepel a gluténmentes címke. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy a naturális módon gluténmentes gabonafélék gluténtól szennyezettek lehetnek, emiatt olyan termékeket érdemes választani, amin fellelhető a „gluténmentes” címke.

Nincs ez másképp a kukoricával, kölessel, hajdinával, quinoaval vagy a napjainkban igen kedvelt amaránttal sem. Temérdek élelmiszer természetes módon gluténmentes, azonban feldolgozatlan állapotban sajnos szennyeződhet. Gondolni kell itt a zöldségekre, gyümölcsökre, a különféle húsokra, tojásra, tejre és sok egyéb tejtermékre. Azt még jó tudni, hogy ezen az állapoton nem változtat a tartósítás sem.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás