CSOK a külhoni állampolgároknak is

CSOK

Segíteni szeretnénk a lakáscélú tervek megvalósításában, ezért összefoglaljuk, hogy kik is részesülhetnek állami támogatásban. Ami a családokat illeti, a CSOK rengeteg újabb könnyítéssel bővült, amely jóval több embernek teszi lehetővé annak megpályázását. Magyarországon sokaknak ez jelentheti az egyetlen megoldást, hogy saját ingatlanhoz juthassanak. Ez a fajta segítség igényelhető új vagy használt lakás vásárlása esetén, illetve bővítésnél és építkezésnél egyaránt.

A CSOK 2018 márciusától olyan családoknak is elérhető, amelyek már rendelkeznek nevükön lévő lakással, házzal. Ezen felül a bankok felé benyújtandó dokumentumok mennyisége is jelentősen csökkent, hiszen számos kizáró kritériumot elegendő csupán szóban igazolni. Ilyen például a házasság fennállása, nemleges adótartozás, büntetlen előélet, és hogy az eddigiek során még nem éltek a CSOK előnyeivel. Amennyiben az illetékesek külföldön tartózkodnak, mindössze egy nyilatkozatban kell vállalniuk, hogy a házastársak egyike 180 napon belül megszerzi a magyarországi társadalombiztosítási jogviszonyt.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás