CSOK: a jelenlegi szabályok

CSOK - Családok Otthonteremtési Kedvezménye
CSOK – Családok Otthonteremtési Kedvezménye

A régen Szocpolként ismert támogatás az idén július 1-től teljesen átalakult. Azóta CSOK néven igyekszik újra bevonulni a köztudatba. A Családok Otthonteremtési Kedvezménye pedig több pozitív változást is hozott magával, ennek értelmében számos új lehetőséget kínál a családok számára.

Ami az egyik legfontosabb változás, hogy a CSOK által igényelhető támogatási összeg jelentősen megnőtt, így a maximálisan igényelhető összeg jelenleg 3 250 000 Ft.

Emellett pedig az igényelhető összeg ezúttal kérhető használt ingatlanra is. Ez azért nagyon fontos, mert eddig a teljes támogatás csakis új ingatlan vásárlása esetén volt igénybe vehető. A CSOK által igényelhető összeg vállalt, azaz születendő gyermekek után járó támogatást is felkínál, mindezt úgy, hogy akár használt ingatlant is vehetnek a családok.

A Szocpol esetében azonban ez sem volt lehetséges. Lényeges, hogy a jelenlegi szabályozások értelmében a támogatás már egy gyermek után is jár, július 1. előtt azonban csak két gyermektől volt igényelhető.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás