Csak lakást vesz a magyar, befektetésként gondolnak rá

További lehetőségek

A legtöbb ember nem tudja, hogy mit válasszon, ha valamilyen jövedelmező dologba szeretne befektetni, amely néhány év alatt visszahozza az árát. A magyarok leginkább ingatlanokba fektetik a pénzüket, amely nem az egyetlen megoldás a hosszú távú lehetőségek sorában. További lehetőségek után nézhet Ön is a befektetes.net weboldalon. Abban az esetben, hogyha nem szeretne lakást vagy házat vásárolni, amelyet kiadhat, hogy visszajöjjön a befektetett pénze, akkor további lehetőségek részeként nézze meg az értékpapírokat!

A banki lekötött betéteket nagyon sokan választják, hiszen azt gondolják, hogy pár évre nélkülözni tudják a pénzüket, amíg az szépen kamatozik. Viszont manapság már nem olyan magasak ezek a kamatlábak, és sok esetben inkább csak ráfizetnek ezekre. Sok történetet lehetett hallani, amikor a befektetett pénzükből kevesebbet kaptak vissza a futamidő lejárta után.

Ha további lehetőségek iránt érdeklődik, akkor célszerű elgondolkodnia az államkötvényen vagy a befektetési alapon is. Idetartozik a befektetési arany is, amely már évezredek óta az értékállóság szimbólumának nevezhető. Az arany régen és manapság is értékesnek számít, ezért megéri aranyrudakba és ékszerekbe gondolkodni. Bár alacsony a kockázati tényező, azért érdemes figyelembe venni, hogy Magyarországon az aranybefektetés egyáltalán nem tartozik a Magyar Nemzeti Bank szabályozása alá.

Éppen ezért, a szakemberek fokozott óvatosságra intik azt, aki aranyat vásárol. Az arany esetén kétféle befektetési lehetőséget kell elkülönítenünk. Az egyik esetben fizikai aranyat kap a pénzéért, míg a másik esetben csak ETF-et vagy indexet kap, amelyek magas bújtatott költségekkel járhatnak. Ha a piacok zuhannak, akkor az arany tökéletes befektetési lehetőség. További lehetőségek közé tartozik a Forex, vagy devizatőzsde, amelynél viszont a kockázat az óriási. Aki ért a tőzsdéhez, annak egy kis odafigyeléssel és tapasztalattal nem lesz gondja a magas hozamok elérésében. A devizatőzsde ugyanis az árfolyamingadozásokkal spekulál.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás