Az UTP kábel remek eszköz

UTP kábel
UTP kábel

A számítástechnikában rengeteg olyan kábeltípus található meg, amit az emberek napi szinten alkalmaznak, mégsem tudnák megnevezni az adott változatokat. Pontosan ilyen az Unshielded Twisted Pair modell is, amit itthon csak UTP kábel néven ismernek. Ez nem más, mint egy sajátos árnyékolatlan, csavart érpáras hálózati kábeltípus, ami leginkább az internetkapcsolat megteremtését tekintve mondható elterjedtnek és népszerűnek.

Az ember azt hinné, hogy ez egy roppant korszerű vívmány, azonban érdekességként nem árt tudni, ezt a vezetéket maga Alexander Graham Bell találta fel 1881-ben. Az UTP kábel felépítése is roppant sajátos, és igencsak eltér a többi változatoktól. Ez az eszköz egy 4 érpárból álló réz alapú átviteli közeg, aminek az összes rézvezetéke, tehát 8 darab, szigetelőanyaggal van ellátva.

Ennek fontos kvalitása, hogy a vezetékek párosával vannak összesodorva, amivel minimalizálódik az elektromágneses és rádiófrekvenciás interferencia jeltorzító effektje. Ez mindenképp növeli az UTP kábel hatékonyságát és a teljesítőképességét is.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás