Az aranyér kezelése enyhébb és súlyos esetekben

Az aranyér kezelése

Az aranyér, orvosi nevén nodus haemorrhoidalis, egy visszérköteg, amely a végbélnyálkahártya alatt található. Az aranyér kezelése annak súlyosságától függ. A végbéltáji vérzés komoly betegség tünete is lehet. Ne kezdje úgy otthonában a tünet kezelését, hogy nem látta szakember!

Ha megállapítást nyert, hogy a páciensnek aranyere van, akkor a szakorvos előírhatja annak kezelési módját figyelembe véve a betegség súlyosságát. A tünetmentesség esetén nem indokolt az aranyér kezelése, de a harmad-, negyedfokú aranyérben előbb-utóbb súlyos fájdalommal járó gyulladás alakul ki. Jobb ezt nem megvárni.

A kialakult aranyér elsődleges non invaziv kezelése, a székletürítés beállításával kezdődik. Ehhez elsősorban székletlágyítókat írnak fel a szakorvosok, de ugyanakkor javasolt a rost dús étkezés is, úgy mint a zöldségek, gyümölcsök, müzli- és korpafélék rendszeres fogyasztása, amelyek mellé sok folyadékot kell inni.

Ezek mellett az enyhébb tünetek ülőfürdővel, tablettával vagy kúppal, kenőccsel csillapíthatók. A véralvadék miatt fájdalmas eseteknél, helyi érzéstelenítéssel, a vénák kiürülését elősegítő gyógyszerrel is kiegészülhet az aranyér kezelése. Súlyosabb esetekben, a véna, fájdalom enyhítés céljával történő megnyitása, vagy akár a műtétes beavatkozás sem zárható ki. A műtéteknél leggyakrabban Milligan-Morgan és Parks féle eljárást alkalmazzák.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás