Áramfejlesztő működése és típusai

Áramfejlesztő

A nagyobb méretű gyárakban, ahol naponta több ezer darab terméket állítanak elő, nagyon fontos egy olyan berendezés megléte, amely áramszünet esetén is garantálja az energiát. A generátor vagy más néven az áramfejlesztő, elengedhetetlen kiegészítője a csarnokoknak és gyártósoroknak. Gondoljon bele, hogy egy hatalmas termelőegységben, ahol több ezer darab árucikket készítenek el naponta, mekkora bevétel kiesést jelentene egy hosszabbra nyúló áramszünet.

A generátorok csoportosítása megtörténhet az üzemanyag-ellátás, valamint a mobilitás alapján. A fixen telepített áramfejlesztők általában nagyobb teljesítménnyel rendelkeznek, valamint egy adott villamos fogyasztói kör ellátására alkalmasak. Ezért, ha áramfejlesztőt keres, akkor el kell döntenie, hogy fix, vagy inkább mozdítható változat elégítené ki az igényeit. Az úgynevezett sziget üzemű áramfejlesztő kivitelek is gazdaságosan kiépíthető megoldást jelenthetnek, ha nincs a közelben hálózati áram. Ezek a modellek hosszú működési idővel rendelkeznek.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás