Álló vagy fekvő szolárium a jobb?

Az álló szoláriumokat leginkább a rövidebb barnulási idő miatt szokták kedvelni.

Ha már barnulásról van szó, akkor nem lehet elhanyagolni a szoláriumok fajtáit. Egyrészt léteznek fekvő és álló változatok. Másrészt pedig vannak erősebb és gyengébb csövekkel szerelt kivitelek. Az álló szoláriumokat leginkább a rövidebb barnulási idő miatt szokták kedvelni. Ugyanis az álló modellekben kevesebb időt kell eltölteni. A fekvő változatokat a legtöbben azért szokták kedvelni, mert kényelmesebb közben a barnulás és még lazítani is lehet. Azonban vannak olyanok, akik rosszul lesznek a fények miatt.

Ha még sohasem volt szoláriumban, akkor célszerű az álló változattal kezdenie, amelyikben ne töltsön el többet, mint 5 perc. Amennyiben a bőre túlságosan fehér, azonban barnulásra hajlamos, vagyis nem ég meg, akkor a fokozatosságra kell leginkább odafigyelnie. Ez azt jelenti, hogy mindenegyes alkalommal többet és többet maradhat bent a gépezetben. Azok, akik már tapasztalt szolizóknak számítanak, kialakult szokásokkal térnek be a legközelebbi szalonba.

A legtöbb nő, mielőtt szoláriumba látogatna, otthon végez egy alapos testradírozást. Továbbá eltávolítják a sminket, a műszempillákat és minden olyan kiegészítőt, ami akadályozza a barnulást. Vannak, akik a szoláriumozás előtt bekenik magukat önbarnítóval vagy speciális összetételű szolárium-krémmel. Ezeket még a barnulást segítő stúdiókban is meg lehet vásárolni. Sokan nem tudják eldönteni, hogy álló vagy fekvő szoláriumot használjanak-e, hiszen mind a kettőnek megvan a maga előnye és hátránya.

Ha tökéletes barnulásra vágyik, akkor célszerű egy héten körülbelül kétszer-háromszor ellátogatnia a szoláriumba. A szakértők azt szokták javasolni, hogy a barnulások között legalább 2 nap szünetet tartson, ugyanis a bőrnek szükséges regenerálódni. Az álló szolárium főleg télen számít kényelmesnek, amikor a hideg utcáról bemegy a szalonba és végre befekszik a jó meleg gépbe. A kellemes zenével pedig maga lesz luxusérzés. A kikapcsolódás teljes lesz, hogyha előtte bekeni magát barnító krémmel és teljesen átadja magát a barnulásnak.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás