A tehermentesítő gyűrű ár változhat a kialakítás tekintetében

A tehermentesítő gyűrű ár nem túl nagy
A tehermentesítő gyűrű ár nem túl nagy

Amikor utazásra kerül a sor, gyakran a saját járművünket használjuk. Lehet, hogy csak a megszokott rutinszerű utat tesszük meg a munkahelyig és aztán vissza, de nem kizárt, hogy egy hosszabb kirándulást tervezünk be. Nem árt azonban bizonyos időközönként elvinni a kocsit szervizbe, hogy mindent alaposan át tudjanak rajta nézni. A végső számlán aztán szerepelhet a tehermentesítő gyűrű ár, ami általában egy pár száz, esetleg ezer forintos összeg. Nem is maga a fizetni való az, ami megragadhatja a fantáziánkat, hanem az alkatrésznek a neve. Vajon mit takarhat ez? – merülhet fel bennünk a kérdés.

Arról van szó, hogy amikor egy új felni kerül fel a járműre, akkor nem kizárt, hogy az nem teljesen ideálisan illeszkedik a helyére, ahova kellene. Ilyen esetekben szükséges, hogy kipótlásra kerüljön a hézag, mert ellenkező esetben bajok történhetnek. A tehermentesítő gyűrű ár nem olyan nagy, de feladata annál inkább fontos. Amennyiben kimarad a helyéről, akkor nem a megszokottak szerint fog viselkedni a kerék haladás közben, hanem elkezd rángatózni.

Ennek aztán súlyos következményei lehetnek, amit nem árt elkerülnünk. Egy tehermentesítő gyűrű ár tekintetében több mindentől is függhet. Mivel a legtöbb autótípusnak másmilyen a központi agy és a felni kialakítása, ezért a méret és természetesen az anyag is számíthat, amiből az legyártásra kerül. Általában alumíniumból vagy műanyagból készül, nagyon sok méretben. De miért kell erre figyelnünk?

A probléma ugyanaz lehet, mint a felni eltérő mérete esetében. Ha a gyűrű túl kicsi, akkor nem fog felmenni a helyére, ha viszont túl nagy, akkor nem tölti be a kellő funkcióját, és a felillesztő csavarok fogják viselni a gépkocsi súlyát ahelyett, hogy az a futóműre esne, ahogy kellene. Végső soron a tehermentesítő gyűrű ár szinte teljesen elhanyagolható tényező amellett, hogy mekkora jelentősége van magának az alkatrésznek. amennyiben aztán pontosan tudni akarjuk, hogy melyik típus illik hozzá a mi általunk birtokolt személygépkocsihoz, akkor az interneten alaposan utána tudunk nézni ennek.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás