A talajtakaró növények termesztésének jellemzői

Mindenki, akinek kertje van, előbb vagy utóbb szembesül a nyitott terek díszítésének kérdésével, a növények közötti üregek kitöltésével vagy a sziklakertek dekorálásával. Itt jönnek a megmentésünkre a talajtakaró növények. Az említett kultúra képviselőinek tekinthetőek azok az alacsonyra növő növényfajták (legfeljebb 30 cm magas), amelyek gyorsan foglalnak el nagyobb területeket.

Legtöbbjük nagyon szerény és könnyen ellenáll a kedvezőtlen időjárási körülményeknek, a gondozásuk pedig csak a növekedés korlátozása érdekében szükséges. Néha az utóbbi tény segít a gyomok elleni küzdelemben, ami megtakarítja számunkra a gyomlálásra fordított időt és energiát. A talajtakaró növényeket esetenként alternatív gyepként is használják, amelyek színes foltokként tündökölnek az egész szezon alatt.

Azonban a klasszikus gyepekkel szemben, amelyek ellenállnak a taposásnak, az ilyen helyeken történő sétálás nem ajánlott. Néha a látszólag egyszerű növényekben nagy erő és szépség rejtőzik. A talajtakaró növények jól tűrik a szárazságot és a hideget, a kertet pedig gyönyörűvé varázsolják.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás