A szülés várható időpontja sokszor más, mint amit meghatároznak

Néha kiszámíthatatlan a szülés várható időpontja
Néha kiszámíthatatlan a szülés várható időpontja

A gyerek megfoganása után sokakat már csak a nagy időpont érdekel. A szülés várható időpontja általában a 9. hónapban teljesedik ki. Ez egyénenként változó, azonban az ember genetikailag így van beállítva.

Ez természetesen csak egy körülbelüli időpont, még az orvosok sem tudják órára pontosan meghatározni. Az biztos, hogy azután következik, miután elfolyt a magzatvíz. A szülést legtöbbször a megfogantatás időpontjától számolják.

A szakértők általában pedig az utolsó menstruációs ciklus befejeződésétől. Ezért sokszor nem egyeztethető az időpont az otthoni és a szakértői adat között. Természetesen az orvosok is tévedhetnek, hiszen sokszor az ő saccolásuk sem pontos. A szülés várható időpontja általában nem számítható ki pontosan.

Ahogy szokták mondani, akkor jön a baba, amikor akar. A türelem és nyugodtság sokat számít, hiszen így rengeteg stressztől és félelemtől szabadulhat meg az anyuka a szülési periódusban. Ilyenkor mindenkinek érdemes őt nyugtatnia és segíteni, amiben lehet. A szülés nagyon fájdalmas dolog, és hogy a nők ezt kibírják, az valami hihetetlen.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás