A régiségek szeretete

Vintage, avagy a régiségek
Vintage, avagy a régiségek

Vonzódunk hozzájuk, kedveljük a régi korokból ránk maradt tárgyakat, de igazán a jelentésükkel nem biztos, hogy tisztában vagyunk. Fontos, hogy először magát a vintage kifejezést tegyük tisztába. Szó szerinti fordítása szerint évjáratot jelent, ám a hivatalos jelentése mégis régiségek. A kifejezés ugyanis a bor minőségére illetve annak régiségére utalt sok-sok évvel ezelőtt.

Az évek múlásával azonban, a vintage kifejezést átvette a lakberendezés és a divat is, így nagyon gyorsan bekerült a köztudatba. A stílus valamikor a 20-as és 70-es évek között indult hódító útjára, azonban ma is sokan vonzódnak ehhez a múltat idéző irányzathoz. Egyre szélesebb körben terjedt el és igen kedvelt azok otthonában, akiknek az otthona a régiségek jegyében van berendezve.

A stílus alapjaiban véve harmóniát sugall, tökéletes egyensúly teremthető a modern és múltbéli elemek között. Az irányzat kedveli a DIY vagyis a csináld magad ötleteket, ám kézügyesség hiányába, a krem-home.hu kínálatában számos egyedi bútor között van lehetőség barangolni, így a régiségek mindenki otthonában ott lehetnek.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás