A légkondicionálót okosan kell használni

Nehezen alszik éjszaka? Úgy érzi, az ágya maga a kénköves pokol? Bizony, a perzselő nyári napok nem kímélnek sem kicsit, sem nagyot, a légkondicionáló viszont sokat segíthet a kialakult kellemetlen helyzeten. Persze csak módjával! Az utóbbi évtizedekben elhíresült az a nézet, miszerint a klíma megbetegítheti a tulajdonosát.

Az iménti kijelentés nyomokban valóban tartalmaz igazságot, hiszen a helytelen üzemeltetés mellett, tényleg kialakulhat a légzőszervek különféle megbetegedése. Érthető, hogyha nagy a forróság, azonnal enyhülésre vágyunk, viszont érdemes a témát óvatosan és megfontoltan megközelíteni.

Ha túl hirtelen és drasztikusan csökkentjük a körülöttünk lévő levegő hőmérsékletét, a szervezetünk nem lesz képes azonnal alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez, így hamarosan tapasztalhatjuk magunkon az influenza-szerű kellemetlen tüneteket, úgymint az orrfolyás, a köhögés vagy a torokfájás. A légkondicionáló egység hőfokát ne állítsuk a kinti hőmérséklethez képest túl alacsonyra, hanem inkább fokozatosan érjük el a kívánt hatást!

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás