A légkondicionáló helyes használata

Legkondicionalo

Bizonyára előfordult már velünk is, hogy olyan helyiségben kellett tartózkodnunk ahol túlságosan lehűtött volt a levegő. A meleg nyári napokon ez jóleső érzés eleinte, viszont ha több időt vagyunk kénytelenek eltölteni a légkondicionáló berendezéssel ellátott helyiségben, akár a megbetegedésünket is okozhatja.

Ilyenkor jó felkészülni erre, például viszünk magunkkal egy vékonyabb pulóvert, amit felveszünk, hogy elkerüljük a megfázást.

Éppen ezért tudnunk kell, hogy az otthonunkban, ahol tetszés szerint állíthatjuk be a kívánt hőmérsékletet, a benti és a kinti hőmérséklet között maximum 10 fok eltérés javasolt. Nem szabad megfeledkeznünk a lakásunk szellőztetéséről sem, hiszen a légkondicionáló működése során nem végez légcserét, hanem a levegőt hűti és keringeti.

Fontos továbbá, hogy a gyártó által előírt kötelező karbantartást elvégeztessük, így a légkondicionáló tisztításban részesül, esetenként a szűrőket is ki kell cserélni, így pedig megelőzhető a kórokozók elszaporodása. Próbáljuk meg okosan használni és meglátjuk, hogy a légkondicionáló csodákra képes!

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás