A különleges taichi kisugárzás

Taichi
Taichi

A kungfu harcosok jellemzően nyugalmat árasztóak, mégis öntudatosak és határozottak. Már a megjelenésükből sugárzik az erő, még ha nem is tesznek vagy mondanak semmit. A kungfu egyik ága a taichi, ami régen, valószínűleg a harcművészet egyik fontos ága lehetett. Mivel az erről szóló igazán korai feljegyzések elvesztek és csak az 1600-as évekből ismerheti meg a világ a Taichi-t, a legtöbb küzdelemmel kapcsolatos feljegyzés és útmutatás elveszett a kínai kulturális forradalom után.

Ekkortájt megtiltották, hogy bármilyen harcművészetet továbbörökítsenek, így csak az úgynevezett „gyógyító taichi” maradt fent, amelyik túlnyomó részben csak formagyakorlatokat mutat be és elveszett időközben az igazi harci értéke. Ennek ellenére, sokak választják még ma is mozgásformájuknak, hogy testüket ruganyossá tegyék, elméjüket fejlesszék és tudatukat kiterjesszék. Ezért is tapasztalható, hogy aki a taichi útjait követi, annak az egész megjelenése és kisugárzása nagyban hasonlít azokéra, akik a kínai harcművészetek más ágazatában fejlődnek.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás