A könnyező pálma egyszerűen szép

Könnyező pálma

A levéldísznövényeknek igazi dekorációs értékük van, hiszen élő díszelemek. A könnyező pálma roppant közkedvelt szobanövény hazánkban is. Bár trópusi növény, igen jól alkalmazkodik a hazai környezethez, a törődést pedig a gyönyörű szív alakú leveleivel hálálja meg.

Honnan került hozzánk és mit tudunk róla? A más néven levélfa Dél- és Közép-Amerika mocsaras, trópusi vidékein honos, de mára már számos ország termeit díszíti, hiszen mint szobanövény, a Viktoriánus kor óta kedvelt. Első levelei szív alakúak, a szélei épek, de a későbbiekben lyukacsossá alakulnak, nagyon ritkán virágzik és akkor is csupán torzsavirágzatot produkál.

A könnyező pálma nem túl érzékeny és nem igényel különleges bánásmódot. A vízigénye sem számottevő, de a fényt és a tápanyagokat szomjazza. Nem igazán kedveli a tűző napsugarakat, sokkal inkább a világos, szellős helyeket szereti. Gyönyörű könnyező pálma az internetről is megvásárolható, hiszen megrendelhető a virag-online.hu webáruházból. Tegyen Ön is lakását még élőbbé!

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás