A költségvetési csalás szakszerű védekezést indokol

Költségvetési csalás
Költségvetési csalás

Mit tegyen, ha gazdasági bűncselekmény elkövetésével vádolják meg? Függetlenül attól, hogy hibázott vagy sem, ártatlannak érzi magát vagy sem, az első teendője legyen az, hogy egy tapasztalt védőügyvédhez fordul. A költségvetési csalás egy viszonylag gyakran felmerülő vád, aminek a fogalmával jobb mielőbb tisztában lenni.

Ide tartozik az adócsalás, a foglalkoztatással összefüggésben elkövetett adócsalás, a jövedékkel való visszaélés, csempészet, az áfára elkövetett csalás, és a csalásnak minden olyan esete, ami a költségvetés sérelmét okozza. Költségvetési csalás a jogosulatlan gazdasági előny megszerzése is, az Európai Közösségek pénzügyi érdekeinek megsértése, stb.

Korainak érzi rögtön az ügy kezdetén ügyvédhez fordulni? A védekezésének a helyes felépítése miatt ne habozzon szakértőtől tanácsot kérni. Ilyenkor higgadt és ésszerű döntések meghozatalára van szükség, amit egy jogban jártas ügyvéd segítségével könnyebben meghozhat.

Költségvetési csalás vádja esetén is szükség van arra, hogy egy szakértővel megbeszélhesse a helyzetét. Miért? Mert a tényállástól függően lehetséges, hogy a kár megtérítésével rendeződik a helyzete, de az sem kizárt, hogy több évi szabadságvesztés is járhat a tette miatt.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás